Advent 4. vasárnapja

 

Harmatozzatok, egek, onnan felülről, és ti, felhők,

hullassátok közénk az Igazat!

Nyíljék meg a föld, és teremje az Üdvözítőt!

(Iz 45,8)

 

 

A mai vasárnapon egyházközségünkben a negyedik gyertyaláng is fellobbant, melynek fénye megvilágította az apró gyermekszíveket. Csak úgy, mint a Szent László Katolikus Óvoda óvodásainak csilingelő éneke, s megható versei a hívek szívét.

Az olvasmányban hallhattuk a jövendölést Izajás prófétától: Íme, a szűz fogan, fiút szül, és Emmánuelnek nevezi, ami annyit jelent: Velünk az Isten.”

Már csak pár nap, s az Ige valósággá válik! Addig is készítsük el az Úr útját, s a mi szívünket is! A válaszos zsoltárban így énekeltünk: Urunk, Istenünk érkezik, Ő a dicsőség királya.

Várjuk hát gyermeki szívvel az Úr érkezését, s mondjuk közösen: Megváltó Jézusunk! Egyszer már eljöttél a világba. Jöjj el mindnyájunk szívébe is, és szent jelenléted által tölts el bennünket békével és reménységgel!

 

Kisvárda, 2022.12.18.

Koszta Mariann