Baba-sarok az egyházközségben

 

„A legjobb érzés a világon, ha tudod, hogy te vagy az,

aki mosolyra késztetett egy babát.”

 

 

Közösségünkben – hála Istennek – vannak fiatal szülők is, akik szívesen hoznák el gyermekeiket a szentmisékre, egyházi rendezvényekre, azonban úgy érzik, hogy a kicsik totyogása, érdeklődése zavarhatja a liturgia menetét.

A Baba-sarkot azért hoztuk létre, hogy a kisgyermekes szülők is részt vehessenek a szentmiséken gyermekükkel együtt úgy, hogy ne érezzék magukat kellemetlenül a szertartás ideje alatt, ha az apróságok hangot adnak örömeiknek, bánatuknak, érdeklődésüknek!

A díszterem előterében igyekeztünk kialakítani egy olyan helyiséget, ahol a gyermekek nyugodtan játszhatnak, miközben szüleik a kihelyezett hangfal segítségével bekapcsolódhatnak a szentmise menetébe.

Köszönjük a Szent László Katolikus Óvodának, hogy rendelkezésünkre bocsátották a berendezési tárgyakat, és a kedves szülőknek, akik felajánlották a játékokat.

Várják az apróságokat a plüssök, kirakók, színezők, pelenkázó-asztal, kisautók és a szebbnél szebb mesekönyvek világa.

 

Kérjük a szülőket, bátran hozzák be gyermekeiket a baba-szobába!

 

Szeretettel:

József atya és Péter atya