2009. augusztus 20.
Adventi lelkigyakorlat

2009. december 11-13.

Felemelő és bensőséges lelki élményben lehetett része, azoknak a híveknek, akik az adventi örvendezés vasárnapján és az azt megelőző két este, részt vettek, Seregély István ny. egri érsek atya lelkigyakorlatos előadásain.

A színültig megtöltött templomban, a hiteles keresztény életre kaptunk bátorítást, az idős, ám mégis a Szentlélek tüzével fűtött főpásztortól. Isten szeretetének felfedezése egyéni életünkben, amelynek gyümölcse a megtérés. (Megtérni, azaz ember képes, aki teljesen odafordul Istenhez, egészen átadja magát. Teljes odafordulás azt jelenti, hogy nem csak a templomban, vallásos közegben, hanem a civil életben is pl. munkahelyen, családban is élem ezt a lelkületet. Nincs kettős életünk, mert különben hiteltelenné válunk, egész éltünk képmutatás lesz.) Krisztus jelenlétének fontossága, valamint az Egyház közösségének és a családok megtartó erejének nélkülözhetetlen volta képezték, az Érsek atya előadásainak alapjait.

Hogy mennyire megérintette a jelenlévők szívét, a főpásztor tanítása, bizonyíték rá a bűnbánat szentségében részesülők fogyni nem akaró száma. Azon keresztényeké, kicsiké és nagyoké, időseké, középkorúaké és fiataloké, akik megértették, hogy nem lehet teljes adventi készületük és karácsonyi ünnepvárásuk, ha nem engedik megszületni szívükben a Gyermeket. Aki összeköt bennünket Istennel, a mi Mennyei Atyánkkal és egymással. Ezzel a megerősítéssel a szívünkben, már tudjuk: Isten, önmagát akarta és akarja nekünk ajándékozni, melyről a teremtett világ tanúskodik lépten-nyomon. Ezt felismerve és elfogadva kap értelmet földi életünk.

Péter atya