Anyák napja
Egyházmegyei gyermeknap

2012. május 19.

Nagykálló-Harangod dimbes-dombos, erdős tája ismét benépesült a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye hittanosaival, hitoktatóival, papjaival május 19-én.

Mintegy negyven településről 500 gyermek fogadta el a meghívást, s csatlakozott a gazdag programokhoz. A napot a hagyományoknak megfelelően közös imádsággal, énekléssel kezdtük, majd a nyíregyházi Dávid cserkészcsapat lelkesítő bemutatóján vehettünk részt. Ezt követően hittanosaink lelkesen belevetették magukat az akadály és sorversenyekbe. Kitartóan küzdött maroknyi csapatunk a szellemi és fizikai feladatokban és nagy örömünkre a feladatok Szent László királyunkhoz kapcsolódtak és ebben a témában nagyon otthonosan mozogtak hittanos gyermekeink.
A csodálatos faépületekben helyet kapott a kézműves ház, táncház, állatsimogató. Délutánra megérkeztek a kisebb-nagyobb lovak is, s lovaglásra és sétakocsikázásra is alkalma nyílt az érdeklődő fiataloknak. Az egyházközségünk gyermekei a sok szép program mellett nagy érdeklődéssel tanulmányozták a gyíkok életét és szebbnél szebb piciny állatról gyűjtöttek hasznos és érdekes információkat.

A nap gyönyörű befejezése volt a Lorettói-litánia, melyet egy szívvel, egy lélekkel énekelt a kissé fáradt gyermekcsapat.

Vidáman, kellemesen fáradtan és fantasztikus élményekkel tértünk haza a 7. Egyházmegyei gyermeknapról.

hittanár