Nagycsütörtök

2017. április 13.

Nagycsütörtök az utolsó vacsora emléknapja. Délelőtt 10 órakor egyházközségünk papjai a templomi segítőkkel(perselyező és ministráló lányokkal és fiúkkal)a nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban részt vettek a Krizmaszentelési misén, amelyen a Palánki Ferenc püspök atya együtt misézett az egyházmegye papjaival, akik megújítják ilyenkor szentelési ígéretüket. Ezen a szentmisén a Püspök atya olajat szentelt, melyet a szentségek kiszolgáltatásánál használnak. A szentmise után Püspök atya mosollyal az arcán üdvözölte a lelkes fiataljainkat és „pizzavárásunk” közepette mérhetetlen türelemmel és szeretettel tett eleget a különböző kéréseinknek. A gyermekek azt sem tudták hová legyenek örömükben, hogy Püspök atyával kezet foghattak. Hálásan Köszönjük neki!

Votykuné Aradi Angéla
hittanár