FAVÉT

2017. november 11.

November 11-én Egyházközségünk diákjai és Ifi hittanosai a Szent Imre Gimnáziumban részt vettek a Fiatalok a Világ Életéért Találkozón, melyet a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye minden év őszén megrendez az egyházmegye fiataljai számára. A találkozón több száz fiatal jelent meg, létrejöttében pedig 40-50 önkéntes segítő működött közre. A sok száz résztvevő az idén a Hősökről, Hősiességről elmélkedett több aspektusból. A nap igazán változatos programokat tartogatott számunkra: Ráhangoló ének után, az élet különböző területein szolgálók tettek tanúságot életükről, hivatásukról, karate bemutató és közösséget összekovácsoló játékok után egy misztériumjátékot tekintettünk meg. A találkozón a fiatalok a gondolataikat, örömeiket társaik előtt kiscsoportos beszélgetésekben mondhatták el, majd a szentmisét Palánki Ferenc püspök atya mutatta be. Elmondhatjuk, hogy csodálatos élményekkel gazdagodva tértünk haza, És ne feledjük a hősök mi magunk vagyunk!

Votykuné Aradi Angéla