Városi ökumenikus keresztút

2018. március 27.

„Ne Őt, hanem Barabást!” (Jn. 18,40) – kiáltotta a tömeg. És Jézus némán hallgatta e döntő szavakat. Vállára vette a keresztet, a mi bűneink keresztjét és elindult utolsó útjára.

A keresztút nem csak Jézus legnagyobb drámája, nem csupán az Ő szenvedéstörténete.

Életünk során mi is átéljük és végigjárjuk saját keresztutunkat. Nekünk is végig kell járnunk életünk állomásait, megállva egy-egy esemény színterén és el kell gondolkodnunk: vajon én hogyan élem meg saját keresztutamat? Hogyan járom végig? Kikkel találkozom utam során? A segítségemre siet valaki? Én, tudok e segíteni másokon?

2018. március 27-én egyházi vezetőink, papjaink, városunk lakói, egyházközségeink hívei, munkatársaink, családtagjaink és barátaink jelenlétében tehettünk tanúságot hitünkről.

Együtt jártuk végig Jézus keresztútját, együtt elmélkedtünk a szenvedéstörténet minden megrázó gondolatán, és „utolsó utunk” majdani végső állomásán együtt mondhattuk:

Krisztus, aki meghalt értem, élni akar bennem! Borus Lászlóné
média-szakos hallgató