Nagyszombat

2018. március 31.

„Senki sem szeret jobban mint az, aki életét adja barátaiért.” Jn 15,12

Nagyszombat a gyász napja, Jézus most a sírban pihen. Egész nagyszombatot a szeretetteljes, csendes látogatás jellemzi. Templomunk nyitva áll a hívek előtt és lehetőséget biztosít arra, hogy picit elcsendesedjünk és imádkozzunk Krisztus sírjánál. Meghívtuk hittanos gyermekeinket is, hogy önként vállalva, kifejezve összetartozásunkat Krisztussal , vállaljunk részt a szentsír őrzésében.

A gyermekek megkérdezték hittan órán:
-Angéla néni ,de én méltó vagyok őrzőnek? Jézus örül, hogy én állok őrt a sírjánál?
A válaszom csupán ennyi volt: Igen, Igen nagyon.
Nem volt több kérdés és a gyermekek szépen felöltözve, ragyogó arccal jöttek, hogy nagyszombaton délelőtt a hitoktatókkal együtt egy-egy órára vigyázzuk templomunkban Jézus szentséges sírját. Délután helyünket a képviselőtestület tagjai veszik át.
Az elmélkedések és imádkozás után testben, lélekben, hitben és reményben megerősödve léptünk ki a templomból.

Votykuné Aradi Angéla
hittanár