Egyházközségi hittantábor – 3. nap

2018. június 27.

"Debrecenbe kéne menni..."

Hittanos táborunk 3. napján Debrecenbe vettük az útirányt. Bár az időjárás kicsit szomorkás volt, mi annál nagyobb jókedvvel és derűvel indultunk útnak. A gyermeksereghez csatlakoztak egyházközségünk Orsolyita nővérei is. A népes társaság hamar meg is érkezett a Szent Anna Székesegyházba, ahol megismerkedhettünk a templom történetével és megcsodálhattuk annak páratlan szépségét. Majd közösen énekeltünk és imádkoztunk megköszönve a Jóistennek az együtt töltött gyönyörű perceket.

Aztán a város egyik szórakoztató és bevásárlóközpontjában volt lehetőségük a gyerekeknek megebédelni, körülnézni, valamint egy-egy ajándéktárggyal, szuvenírrel gazdagodni. Hazafelé tartva még a Nyírplázát is útba ejtettük, ahonnan önfeledten, jókedvűen számtalan élménnyel gazdagodva térhettek haza a gyermekek.

Rubóczkiné Országh Erzsébet
hitoktató