Egyházközségi hittantábor – 4. nap

2018. június 28.

"Hálát adok az Úrnak, hogy a mai napon annyiszor segíthettünk egymásnak"
(egy táborozó gyermek)

Hittanos táborunk 4. napján a délelőttünk vidáman kezdődött. Tízórai után ugyanis megérkezett hozzánk egy hatalmas légvár, ugrálóvár, csúszdával kombinálva. Kitörő lelkesedéssel és lendülettel vették birtokba a gyerekek, akikhez mi hitoktató nénik is boldogan csatlakoztunk. A finom ebéd elfogyasztása után visszaérkezve „főhadiszállásunkra” - táborunknak igazi meghitt otthont adó közösségi házba - elkezdődhetett a várva várt pizsamaparty fiúk és lányok nem kis örömére. Takaró, pléd, hálózsák és az elmaradhatatlan alvós jószágok is előkerültek a kiválasztott mesefilm megtekintéséhez. Igazi mozi hangulatunkat a pattogatott kukorica és a nyalókák elfogyasztása garantálta. Eközben a nagyobbak izgalmas focimérkőzéseket játszottak szabadtéri futballpályánkon.

A mai napunk zárásaként Csilla néni egy tanulságos, megható történetet mesélt a megbocsátásról, ami bizony könnyeket csalt a szemünkbe. Majd a gyerekek ismét megfogalmazták, hogy miért voltak hálásak a Jóistennek a mai napon. Egyszerű, de annál inkább őszinte szívhez szóló szavaikkal fejezték ki érzésüket, melyeket hallgatva mi felnőttek is elérzékenyültünk és örömmel fedeztük fel: bizony jó úton járunk!

Rubóczkiné Országh Erzsébet
hitoktató