Kerületi szavalóverseny Kisvárdán

2019. január 26.

2019. 01. 26-án A Kisvárdai Római Katolikus Egyházközség adott otthont az Egyházmegyei Szavalóverseny Kisvárdai Esperes Kerületi elődöntőjének. Közösségi házunkban az esperesi kerület több településről érkeztek hittanos gyermekek-Ajak, Baktalórántháza, Kékcse, Kisvárda, Komoró és Újdombrád –hogy megmérettessenek az elődöntőben. A napot Linzenbold József esperes, plébános atya nyitotta meg, majd mintegy 60 tanuló szebbnél szebb szavalatában gyönyörködhettünk.

Nehéz helyzetben voltak a zsűri tagjai: Dr. Szabó Lászlóné, Herczegné Kovács Mónika, Poncsákné Dolhai Csilla, Votykuné Aradi Angéla és Franciska nővér, hiszen rengeteg értékes verset hallhattak. A zsűri minden szavalatot díjazott aszerint, hogy kategóriájában miben volt kiemelkedő igazán, így mindenki elégedetten, ragyogó mosollyal arcán távozott. Hálásan köszönjük a zsűri áldozatos munkáját!

Helyezetteink, akik tovább jutottak a nyíregyházi döntőbe:
1-2. évfolyam
Arany fokozat: Korbács Gergő
Ezüst fokozat: Kovács Renáta
Bronz fokozat: Pintér Kinga

3-4. évfolyam
Arany fokozat: Tokaji Emma
Ezüst fokozat: Rozinka Marcell
Bronz fokozat: Háda Hanna

5-6. évfolyam
Arany fokozat: Tomcsa Zsolt
Ezüst fokozat: Karaffa Márk Tamás
Bronz fokozat: Csernyu Ákos

7-8. évfolyam
Arany fokozat: Dolhai Zsolt és Petykó Gergő
Bronz fokozat: Kovács Noémi
Különdíjban részesültek: Batha Ákos,Kardos Márton, Papp Anna Dóra,Poncsák Bence, Szabó Regina, Göncz Leonóra, Rohács Gergő, Molnár Anna.

Míg a zsűri tagjai meghozták döntésüket, a szavalók kézműveskedtek Szilvi nénivel, közösségi játékokat játszottak Erzsike nénivel, illetve elfogyasztották a finom uzsonnájukat, melyet hálásan köszönünk Tomcsa Zsoltnak és feleségének.

Csodálatos, felemelő délutánt töltöttünk együtt , ezért Szívből szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, akik támogattak bennünket, akik lehetővé tették ezt: az Egyházmegyei Lelkipásztori Intézetnek, Linzenbold József esperes, plébános atyának, Karitászunknak, segítő kezet nyújtó fiataljainknak, hitoktatóinknak, akik a segítették az előkészületet és felkészítették, elhozták a gyermekeket. Köszönjük!

Isten áldása kísérje a szervezőket, résztvevőket!

hitoktatási koordinátor

Fénykép: Molnár László