Városi ökumenikus keresztút

2019. április 16.

Évről évre nagyhét keddjén gyűlnek össze Kisvárda város történelmi egyházainak közösségei, hogy együtt zarándokoljanak, megemlékezve Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedéséről.

A hívek este fél ötkor gyülekeztek a római katolikus templomban, mely a keresztút első állomáshelye volt.

A városi keresztút szorosan hozzátartozik a kisvárdaiak életéhez, hiszen több mint 10 éve járják végig kicsik és nagyok, fiatalok és öregek a város egy-egy nevezetes épületének stációs állomáshelyeit.

Az elmélkedések, melyet a római katolikus és görög katolikus atyák, valamint a református lelkészek olvastak fel a hívek szívébe vésődött, valamennyien szembesültek életük első, második és harmadik elesésével, a fájdalmas találkozásokkal, a részvéttel, az elvesztéssel. Valamennyien voltak Cirenei Simonok, Veronikák és síró asszonyok.

Krisztus üzenete mai is az egekbe kiált: van feltámadás!

Borus Lászlóné
média-képzős hallgató