Bérmálkozás

„Még tökéletesebben köt az Egyházhoz a bérmálás szentsége; vele a Szentlélek egészen sajátos ereje gazdagítja a hívőket, akiknek azért szorosabb a kötelezettségük, hogy Krisztus hivatott tanúiként szavukkal és életmódjukkal terjesszék és védelmezzék a hitet.” (LG 11.)

Kisvárdán, az a gyakorlat alakult ki, hogy 7. és 8. osztályos korú fiatalok számára van bérmálkozásra előkészítő foglalkozás az Iskolában, heti 1 óra, valamint  Plébánián szombati napokon, ugyancsak heti 1 óra.

A bérmálás szentségének kiszolgáltatása - Egyházmegyénk püspöke által - minden évben PÜNKÖSDHÉTFŐ ünnepén történik kisvárdai templomunkban. A Kisvárdához tartozó egyházközségek híveinek is itt kerül kiszolgáltatásra a bérmálás szentsége.

Felnőtt fiatalok és felnőttek bérmálása
Felnőtt fiatalok és felnőttek számára is van lehetőség, a bérmálás szentségének felvételére.  Személyes beszélgetés során kerülnek egyeztetésre a teendők.
Ők kérjük, keressék Kisvárdán  Linzenbold József plébános atyát!