Bérmálkozás

„Még tökéletesebben köt az Egyházhoz a bérmálás szentsége; vele a Szentlélek egészen sajátos ereje gazdagítja a hívőket, akiknek azért szorosabb a kötelezettségük, hogy Krisztus hivatott tanúiként szavukkal és életmódjukkal terjesszék és védelmezzék a hitet.” (LG 11.)

A fiatalok 8. osztályos korban kezdik meg a felkészülést. Egyrészt az iskolai hittanokon, másrészt a plébániai találkozások alkalmával.

A bérmálás szentségének kiszolgáltatása - Egyházmegyénk püspöke által - PÜNKÖSD ünnepén történik kisvárdai templomunkban. A Kisvárdához tartozó egyházközségek híveinek is itt kerül kiszolgáltatásra a bérmálás szentsége.

Felnőtt fiatalok és felnőttek bérmálása
Felnőtt fiatalok és felnőttek számára is van lehetőség, a bérmálás szentségének felvételére.  Személyes beszélgetés során kerülnek egyeztetésre a teendők.
Ők kérjük, keressék Kisvárdán  Linzenbold József plébános atyát!