Tartós szeretet – nagyböjti élelmiszergyűjtés Kisvárdán

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felhívására az idei nagyböjtben a Katolikus Karitász arra kért mindenkit, bennünket, a híveket, hogy osszuk a meg feleslegessé vált, de még felhasználható tartós élelmiszereinket azokkal, akiknek ez életmenő segítség lehet.

A Kisvárdai Római Katolikus egyházközség hívei, valamint Karitász csoportunk önkénteseivel csatlakoztunk a felhíváshoz és március 03. és 10. között 530 kg élelmiszert gyűjtöttünk össze, melyből 70 családnak készítettünk szeretetcsomagot.

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász központjából 15 család részére vettünk át a DM és a Béres Alapítvány jóvoltából pelenkát, Béres cseppet, illetve a megyei Karitász felajánlásából lisztet, tésztát, rizst, olajat és brikettet.

Köszönjük mindenkinek a segítő felajánlását, önzetlen segítségnyújtását, fáradozását. Köszönjük a segítőknek, önkénteseknek a felajánlott élelmiszerek kihordását, eljuttatását a rászoruló családoknak.

Közösen ismét meg tudtunk örvendeztetni 85 családot, akiknek a húsvéti ünnepük picit könnyebbé és meghittebbé válhat.

 

Kisvárda, 2024. március 21.

 

Koszta Mariann

Karitász önkéntes