Virágvasárnap

„Hozsanna! Áldott, aki az Úr nevében jön!” (Mk 11,9)

Virágvasárnap – Jézus bevonul Jeruzsálembe

Egyházközségünk elsőáldozói nagy szeretettel készülődtek a Virágvasárnapra. Izgalommal várták az ünnepi szentmise kezdetét.

Immár hagyománnyá vált, hogy közösségünk elsőáldozási szentségre készülő gyermekei vonulnak elől az ünnepi szentmisén pálmaággal a kezükben. A barkaszentelés szertartásán József atyát körülvéve, a gyermekek a pálmaágakat felemelve jelképezik az örömöt, mellyel Jézust is fogadták az emberek Jeruzsálemben.

Élmény számukra, hogy aktív részesei lehetnek ünnepeink szebbé tételében. Kívánom, sokáig hordozzák szívükben virágvasárnap örömét!

Az ünnepi szentmisén az egyházközség énekkara és az Arcadelt Kórus tagjai Faragó Sándor karnagy úr vezetésével megelevenítették számunka Jézus Krisztus szenvedésének történetét, a Passiót.

Köszönjük felemelő éneküket, szeretetteljes jelenlétüket.

Poncsákné Dolhai Csilla, hitoktató