Templombúcsú 2013

2013. október 20.

Az idei évben is megtartotta a dögei egyházközség templombúcsújának ünnepét. A Szent Hedvig oltalmába ajánlott egyházközség apraja nagyja eljött a közös hálaadásra, melyre október hónap 3. vasárnapján de. fél 12 órakor került sor. Az ünnepi szentmisét a tavalyi évhez hasonlóan Linzenbold József esperes-plébános atya celebrálta. A búcsú szónoka ebben az esztendőben Katona István káplán atya volt, aki augusztustól kezdte meg szolgálatát a kisvárdai egyházközségben és aki prédikációjában a nők hivatásáról, szerepeiről és nehézségeiről beszélt Szent Hedvig életének tükrében.

A szentmisén koncelebránsként vett részt Máté Csaba görög katolikus parókus úr. Jelen voltak még meghívott vendégeink is: a református tiszteletes asszony férjével, a község polgármestere feleségével, az alpolgármester feleségével, a település jegyzője, valamint az Ölbey Irén Általános Iskola igazgatója is megtisztelt jelenlétével. Meghívott vendégeinken kívül szép számmal vettek rész a közös szentmisén református testvéreink is. Mivel az időjárás kedvezőnek mutatkozott, ezért lehetőségünk volt a templomudvaron ünnepelni. A sok-sok előkészület után közösen kulcsolhattuk imára kezeinket és adhattunk hálát a Mindenható Istennek a kapott javakért.

A szentmise végén a szokásos módon rövid szentségimádással és körmenettel tettünk tanúságot hitünkről, majd a himnuszok éneklésével fejeződött be közös ünnepünk. A szentmisét követően meghívott vendégeinkkel közösen vonultunk át az Úr asztalától a terített asztalhoz az óvoda ebédlőjébe, ahol finomabbnál finomabb ételek fogyasztása mellett közös beszélgetésre és kötetlen együttlétre került sor.

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani azoknak, akik segédkeztek egyházközségünk búcsú ünnepének szervezésében és hálát adok a Mindenható Istennek, aki megadta számunkra Szent Hedviget, hogy élete által minden esztendőben emlékeztessen bennünket keresztény hivatásunkra.

Nagy Zsolt
káplán atya