Énekkar
Énekkari év zárása – 2010. június 30.

“Mindenik embernek a lelkében dal van,
És a saját lelkét hallja minden dalban,
És akinek szép a lelkében az ének,
Az hallja a mások énekét is szépnek.”
(Babits Mihály: Második ének)

A Közösségi Házban szervezett összejövetelen immár második énekkari évünket zárta énekkarunk, melyet mindhárom papunk részvételével ünnepeltünk meg. Hálát adtunk Istennek, hogy velünk volt az elmúlt évben is, énekelhettünk általa és neki, részt vehettünk a liturgiák, ünnepek színesebbé tételében; örömöt, elmélyülést szerezhettünk az egyházközség híveinek.
Fontos számunkra, hogy az egyházközségben alakuljanak, működjenek olyan közösségek, amelyek tagjai nemcsak a „munkában”, hanem a szabadidő eltöltésében is szívesen találkoznak egymással.

A vacsora elfogyasztását követően (képletesen) elbúcsúztunk egymástól, hiszen hétköznap és vasárnaponként találkozunk a szentmiséken, viszont nekünk is jár egy kis szabadság, pihenés, hogy feltöltődve, s reményeink szerint szeptembertől újabb tagokkal bővülve ismét az egyházközség szolgálatába álljunk. (Bár többségünknek már most hiányzik a közösség, az énekpróba, az éneklés!)

Barnai Marianna