Énekkar

„Ha énekelnél, de a hangod nem bír szárnyalni
mindig jön valaki, akinek a hangja szabadabban szól és veled énekel.
És ekkor a te hangod is szárnyalni kezd.
Ez a lelkek közötti kapcsolat titka.”

KEDVES  ÉRDEKLŐDŐ!

Örülünk, hogy egy kis időt áldozol egyházközségünk Sollers Vegyeskarának megismerésére!

Kórusunk 2009. év húsvét ünnepére való előkészületkor alakult, hogy a liturgikus alkalmakon gazdagítsa a szent cselekményt énekével, zenéjével. Aztán tovább bővültünk, mára már 22 állandó énekkari tagból állunk, ehhez jön még a nem rendszeres jelleggel közreműködő ún. Schola, amit énekes fiatal lányok alkotnak, nagyobb ünnepeken egyházunk ősi – gregorián dallamaiból előénekelnek a szentmiséken.

Énekkarunk-vegyeskarunk nevét közösen választottuk; egy meglehetősen furcsa hangzású latin többjelentésű szó „sollers”, ami szolgálatkész, szeretetreméltó, szíves, tehetséges, ügyes, tip-top, stb. jelentésekkel bír, igazán találó közösségünkre.

Próbáinkat a szokásos énekkari előkészülettel (behangolás, szolmizálás) kezdjük, majd általában egy kis zenetörténetre is sor kerül. Aztán kezdődik az ének szövegének megismerése, dallamának lejátszása, elsajátítása, majd megtanulása. Egy-egy ének pontos eléneklése nem kis feladat, de az odafigyelés, az összeforrottság mindent legyőzhetővé tesz. Így elmondhatjuk, hogy kezdetben egyszólamú énekeket énekeltünk, ma már komoly fejlődésen ment át vegyeskarunk.

Tagjaink egy része képzett zenei szakember, akik egyes alkalmakon hangszeres zenéjükkel is közreműködnek (cselló, fuvola, hegedű). Tagjaink másik részéhez tartoznak azok, akik zeneileg tájékozottak és így könnyedébben sajátítják el az új darabokat, illetve vannak, akik csak egyszerűen hallásból, gyakorlásból sajátítják el. Tehát
NEM FELTÉTELE AZ ÉNEKKARI TAGGÁ VÁLÁSNAK A ZENEI SZAKTUDÁS ÉS A KOTTAISMERET!

Jelenlegi és későbbi feladatainkat tekintjük:

• egyházi zenekultúránk jobb megismerése, elsajátítása
  • többszólamú kórusművek tanulása (3-4 szólam)
  • szolgálat ünnepi szentmiséken
  • a zenén keresztül különleges lelki tartalomhoz jutás, illetve juttatás
  • kórustalálkozókon való részvétel
  • Schola (előénekesek) működtetése (Ehhez gyermekek, serdülő ifjak jelentkezését várjuk!).

Köztünk a helyed, ha szeretsz énekelni és szívesen tartoznál egy igényes, szeretetteljes, jó hangulatú közösségbe!

Szeretettel várunk minden zenét kedvelő, énekelni vágyó testvérünket próbáinkra!

Próbák ideje: minden szerdai nap 18 óra 45 perctől (októberben 18.15-től, novembertől-áprilisig 17 óra 45 perctől, májusban 19 órától)

Próbák helye: Közösségi Ház (Plébánia épülete mellett)

E-mail címünk: sollersvegyeskar@gmail.com, ahová észrevételeket, jelzéseket, kérdéseket várunk!