Énekkar
Énekkari évzáró – 2012.

"A közösség maga lesz lelki táplálék számunkra
abban a pillanatban, amikor tudatára ébredünk annak,
hogy egy testet alkotunk és egymáshoz tartozunk.
Isten hívott meg bennünket, hogy együtt legyünk
és az élet forrásává legyünk egymás számára."
(Jean Vanier: A közösség)

Amint az elmúlt években is, az idén is megrendeződött a közösségi házban, az énekkari évzáró ünnepség. Hálát adtunk Istennek, hogy az elmúlt évben is, énekelhettünk nagyobb ünnepekkor, így szebbé varázsolhattuk a liturgiát, amelyben jobban elmélyülhettek az egyházközség hívei.

A vacsora elfogyasztása után, az énekkar ifjabbjai különleges élményben is részesedhettek, amikor az idősebbek a régi énekes élményeikről számoltak be, valamint egyes nótákat elénekeltek.

Az elbúcsúzás egymástól jelképesen történt, ugyanis hétköznapi és vasárnapi szentmiséket közösön ünnepeljük meg, viszont az énekkar éneklése nélkül. Reményeink szerint szeptembertől újra az egyházközség szolgálatába áll az énekkar, amelyben szívesen látunk minden keresztény embert.

Molnár Szilárd
kántor